Најгледани новости

Јапонски специјалист открива: Елиминирајте ја "токсичната молекула" и кажете му збогум на дијабет тип 2!

Познатиот научник во едно интервју изјавил дека добивал закани откако ја објавил новата метода во Македонија, што го елиминира дијабетесот тип 3 од телото за само неколку недели.

(2234 Гласа)

Секој дијабетичар или преддијабетичар може да ја контролира својата гликоза под 100, само со елиминирање на оваа токсична молекула!

Ризик од ослепување, трнење во стапалата, рани кои не зараснуваат, ампутации на екстремитети, зависни од членовите на семејството во старост...

Ова се само од неколкуте парализирачки ефекти што секој еден со дијабетес тип 2 страда и е приморан да живее така

Д-р Хироки Саито, научник експерт по метаболологија на Универзитетот во Токио, Јапонија и претседател на Азискиот комитет против дијабетес, во интервју откри дека во земји како Македонија, лекарите немаат идеја како правилно да го третираат дијабетесот.

И тој ја разоткри вистината за традиционалната македонска медицина: валкана корупциска шема која ги спречува луѓето да имаат пристап до нови научни откритија:

„Во Македонија, лекарите наплаќаат многу за консултации и се грижат само за лекување на симптомите, со лекови полни со несакани ефекти како што се глукозазид или метформин. Но, она што повеќето не го знаат е дека дијабетесот тип 2 НЕ е природна појава, предизвикана од генетика, начин на живот или напредување на возраста, всушност, она што предизвикува дијабетес тип 2 кај 98% од луѓето, случаи е таа токсична молекула!“

Добрата вест е што во една од неговите клинички студии, познатиот научник ја откри оваа нова природна метода, која трае само 6 секунди, изведена пред 10 часот наутро...

Што веќе спаси повеќе од 9.670 луѓе од ослепување или ампутирање на екстремитет поради дијабетес тип 2…

Покрај тоа што ќе ви помогне да ослабете, ќе ја јадете храната повторно што ја сакате, и ќе ве штити од смртононски болести како што се срцеви заболувања или Алцхајмер.

Продолжете со читање бидејќи во наредниот текст ќе ви откриеме ексклузивни информации:

• Изненадувачкото откритие на д-р Саито за корупциската шема на македонската фармацевтска индустрија, која генерира милиони реали секоја година со неговата болест;

• Вистинскиот негативец на дијабетесот: што навистина го зголемува шеќерот во крвта и предизвикува дијабетес тип 2 (навестување: не е вашата возраст, исхрана или генетика);

И едноставниот и клинички докажан јапонски метод од 6 секунди кој веќе спаси илјадници пациенти од дијабетес тип 2, нормализирајќи ја нивната гликоза во крвта под 100 mg/dl.

Но пред се да кажеме....

Како го октрил ова познатиот научник? Корупираната шема на фармацевтската мафија

Многумина мислат дека оние кои страдаат од гликемиски скокови предизвикани од дијабетес тип 2 се предодредени да ослепат или да им се ампутираат екстремитет порано или подоцна.

Не треба да е така.

Д-р Саито во национален пренос во неговата земја даде изненадувачки информации зошто конвенционалните третмани не делуваат...

И зошто новиот третман од него не го пренесуваат традиционалните медиуми во некои земји, вклучително и Македонија, каде му се закануваат и тужат.

Подолу ќе најдете мал извадок од интервјуто:

Интервјуерот: Докторе, спомнавте дека сте шокирани од она што го видовте во Македонија. Можете ли да ни кажете за тоа?

Д-р Саито: Прво, сакам да кажам дека ја сакам Македонија, никогаш не сум познавал толку богата култура и толку среќни и добредојдени луѓе.

Но, постои вистинска мафија која оперира во болниците и клиниките, а тоа е нешто шокантно за странските лекари.

Вашите лекови се најмалку 20, можеби 30 години зад ...

И како тоа да не е доволно, она што го прават лекарите во Македонијае да ги третираат само симптомите поврзани со дијабетес.

Односно: тие се палијативни третмани, за привремено подобрување на состојбата на пациентот, а не за реално решавање на проблемот.

Како да знаете дека вашата куќа е ВАЛКАНА, а сепак продолжувате да ја ставате нечистотијата под тепихот.

Резултатот? Зголемување на гликозата во крвта од 150, 200 или дури 300 и влошување на самиот дијабетес, што може да предизвика целосно слепило, ампутација на екстремитетите, па дури и смрт.

Понатаму, повеќето лекови што се продаваат во Македонијасе забранети во Јапонија! Тие го преоптоваруваат црниот дроб и предизвикуваат голем број несакани ефекти, како што се гадење, вознемирен стомак и дијареа.

А големата причина зад ова е само една: македонската фармацевтска индустрија!

Тие генерираат милијарди секоја година од продажбата на глукозазид и метформин, лекови кои само ги ублажуваат симптомите без да го решат коренот на проблемот...

Во реалноста, оваа индустрија не штеди напор да профитира од болеста на Македонците...

Овие алчни бизнисмени ќе направат се за да ви го земат секој денар од вашите тешко заработени и чесни пари.

На крајот на краиштата, тие дури и ги поткупуваат лекарите со мито за да им препишат лекови.

И како тоа да не е доволно, истите лекари „туркаат“ крајно опасни третмани и операции на пациентите, бидејќи сите знаат дека заработуваат многу во тој процес...

Докторот победува, анестезиологот победува, производителот на лекови победува, болницата... сето тоа на сметка на оние на кои им е најпотребно.

Затоа велам дека ако вие или некој што го сакате:

• Страда од постојани варијации на глукозата;

• Страдаат од заматен или заматен вид;

• Имате трнење во стапалата;

• Страдаат од замор и умор;

• Имате рани кои не зараснуваат правилно;

• Вие сте дијабетичар или преддијабетичар.

Вие сте жртва на оваа огромна измамничка шема. Сега е лесно да се разбере дека ...

Ова е причината зошто можеби досега не сте слушнале за овој нов третман

Интервјуерот: И како се спроведува третманот на дијабетес тип 2 во Јапонија?

Д-р Саито: Одамна научивме да ја елиминираме основната причина за дијабетес тип 2. И во 98% од случаите, таа причина е исклучително опасна токсична молекула: керамид.

Всушност, моите студии во лабораторија на Универзитетот во Токио во Јапонија покажаа дека молекулата керамид е способна да ги принуди масните клетки да излезат од нивните крвни садови...

На овој начин, оваа маст ги затнува вашите витални органи, почнувајќи од црниот дроб, панкреасот и завршувајќи во срцето.

Затоа вашето тело не може да произведе инсулин, бидејќи панкреасот, органот одговорен за производство на инсулин, е полн со токсични масти.

И ова предизвикува ГОЛЕМИ проблеми...

Затоа што ако не знаете, инсулинот е стимуланс кој им кажува на вашите клетки да апсорбираат шеќер и енергија од сета храна што ја јадете.

Помислете на инсулинот како „клуч“ што ги отвора вашите клетки за да може шеќерот што го консумираме да влезе и да се претвори во енергија.

Односно: без инсулин, клетките на нашето тело се „блокираат“, а шеќерот наместо да се трансформира во енергија, се акумулира во крвотокот, што доведува до дијабетес тип 2.

Односно, токсичната молекула керамид е вистинската причина зад вашиот дијабетес тип 2!

И токму поради тоа што не ја исцрпуваме оваа болест во корен, ниту едно традиционално решение навистина не функционира на долг рок.

Значи, за повторно да го ставите шеќерот под контрола под 100, без страв дека ќе ослепите или ќе имате ампутиран екстремитет, треба да ја елиминирате молекулата на керамидот.

Интервјуерот: Сето ова е многу шокантно, докторе... Како функционира вашиот третман? Дали е веќе достапен во Македонија?

Д-р Саито: Дури и кога фармацевтската индустрија ме тужеше, фала му на Бога, на крајот на март успеавме да го направиме патентот со формулата достапен за производство на мала серија од мојот третман во Македонија, неговото комерцијално име е Dia Drops®.

Dia Drops® е ЕДИНСТВЕНИОТ природен третман кој моментално е достапен кој делува во коренот на дијабетес тип 2, блокирајќи го дејството на молекулата на керамидот и враќајќи ја гликозата во крвта на помалку од 100 за неколку недели.

Оваа револуционерна формула ги има 5-те најмоќни увезени природни активни супстанции познати на науката денес, кога станува збор за враќање на дијабетес тип 2.

Беше направен стрикно за 3 нешта:

• Ќе ја контролира гликозата под 100 и ќе помогне да се промени дијабетес тип 2;

• Ќе ги елиминира токсичните масти од вашето тело и ќе ви ја намали тежината;

• Ќе го заштити здравјето на вашите витални органи како панкреасот, црниот дроб и срцето од штетните ефекти на дијабетесот и ќе го подмлади вашето тело.

Всушност, покрај тоа што е најефективното решение, важно е да знаете дека ...

Ова е најбрзото и најпрактичното решение за употреба

Интервјуерот: И колку време е потребно за да дејствува оваа формула, докторе?

Д-р Саито: Благодарение на наномолекуларната технологија на формулата, успеавме да ги извлечеме состојките на DiaCare Plus и да ги ставиме во капки кои лесно се внесуваат и брзо се апсорбираат.

Односно, со едноставно земање на DiaCare Plus заедно со појадокот, ќе видите дека вашата гликоза во крвта паѓа на помалку од 100 за неколку недели.

Но, ако се прашувате дали DiaCare Plus е безбеден, знајте дека...

DiaCare Plus е 100% природен и се смета за безбеден од Invima

Како формула потврдена од една од најголемите институции во светот, Универзитетот во Токио, Јапонија, DiaCare Plus е многу безбедна.

Дополнително, се смета за безбеден за консумирање од населението (INVIMA-RDC 240 од 26.07.2018), без никакви несакани ефекти.

Значи, ако се прашувате дали оваа формула е безбедна за консумирање, не грижете се, нема за што да се грижите.

Што велат тие за DiaCare Plus?

Сакам да ви покажам писмо од Кирјана Попоска, пензионерка од Македонија. Нејзината пријателка од нејзината црква препорача DiaCare Plus. Како резултат на тоа, нејзината состојба е доста подобрена.

Еве што напиша таа:

Кирјана Попоска, 67 години. Пензионер од Македонијасо дијабетес.

Зошто другите лекари ги кријат чудесните DiaCare Plus од луѓето? Порано имав ужасен облик на дијабетес. Дијагностициран ми беше кога имав 28 години. Кога имав 49 години, имав сериозни компликации со очите и бубрезите. Воопшто не работеа, мирисаше на ацетон. Ќерка ми не можеше ни да седне до мене. Одвреме-навреме имаше чирови на нозете, а врвовите на стапалата и беа темни. Таа умира за мене. Многу други лекари ми рекоа дека ми останува малку време.

Почнав да мислам дека тоа се моите последни денови. Имаше многу убав живот, но не сакаше да умре. Дури и кога реков дека сакам да умрам во моменти на хистерија, навистина не сакав. Д-р Саито беше мојата последна надеж. Знаев дека успешно го третира дијабетесот, но не бев 100% убеден во тоа. Сите велеа дека оваа болест не може да се излечи и дека залудно ќе одат да го видат. Затоа решив да му се јавам.

Ви благодарам многу што ме препорачавте и што ми пративте Dia Drops. Почнав да го користам овој производ веднаш откако го добив. Оттогаш поминаа четири месеци, а јас сум сè уште жив и сигурен сум дека ќе живеам уште долго, бидејќи лекарите ми кажаа дека имам нормално ниво на шеќер. Го чувствувам и јас. Не сум го почувствувал ова здраво и без дијабетес во последните 10 години! Почнав повторно да спијам добро, постојаната жед ја нема, престанав да одам постојано во тоалет, повеќе немам постојано умор и слабост. Мојот крвен притисок исто така престана да расте. Видот ми се подобри. Се уште сум на лекување, но убеден сум дека ќе преживеам. Ви благодариме многу д-р Саито за DiaCare Plus!

Сега можеби би сакале да знаете

Како да почнам да користам DiaCare Plus? Тимот на д-р Саито ќе објави две ексклузивни предности, само за нашите читатели

Како што споменавме, формулата DiaCare Plus® има состојки увезени од Јапонија и други земји...и генерално се произведува во мали серии за да се одржи максималниот квалитет.

Поради оваа причина, кога оваа револуционерна формула конечно беше објавена во македонската јавност, побарувачката едноставно експлодираше... и акциите се распродадоа за помалку од една недела.

Но, денес е вашиот среќен ден... затоа што јапонскиот дистрибутер на производот овде во Македонија стави на располагање нови залихи, сега на крајот на година.

Проблемот е што излетува од полиците и се очекува да трае многу малку...

Но, имам добра вест за читателите: со цел да ги мотивирам Македонците природно да го сменат дијабетесот тип 2...

Д-р Саито и неговиот тим одлучија да доделат дел од серијата DiaCare Plus за читателите на овој блог со 50% попуст, со опција за готовина при достава.

Многу е лесно да се нарача овој производ онлајн. Едноставно внесете го вашето име и телефонски број во формуларот за нарачка и почекајте да ви се јават.

Нашите специјалисти ќе разговараат со вас и ќе ве информираат за соодветниот циклус на третман за вашата ситуација. Наведете ја вашата адреса и кога сакате да биде испорачана. Потоа, само треба да почекате да дојдеме кај вас за да ви ја доставиме нарачката и плаќате само кога ќе го добиете производот...

Сега, уште една ексклузивна придобивка: сите читатели кои купуваат DiaCare Plus денес добиваат заштитена гаранција.

Работи вака: кликнете на банерот подолу за да обезбедите попуст од 50% и нарачајте ја вашата нарачка.

Штом лекот ќе пристигне во вашиот дом, земете ги капките после вечерата и задолжително пијте многу вода.

Продолжете со лекувањето нормално и доколку наидете на некакви проблеми или ништо не ви се допаѓа во првите 60 дена со DiaCare Plus...

...само испратете порака до [email protected] наведувајќи ја 60-дневната безусловна гаранција, а тимот на д-р Саито ќе ви го врати секој денар што сте го платиле за производот.

Тоа значи: не ризикувате апсолутно ништо кога пробувате DiaCare Plus!

Го прашавме дистрибутерот на производот во Македонија зошто нудат толку голем попуст, а одговорот беше следниот:

Можеби мислите дека е лудо да ја понудите овој попуст, но не...

Премногу сме сигурни во оваа прекрасна формула и АПСОЛУТНО сме СИГУРНИ дека ќе работи за вашиот случај...

На крајот на краиштата, размислете за тоа: ако не функционираше, дали компанијата веќе ќе паднеше поради бројот поради таквата понуда?

Не мислиш?

Навистина му веруваме на нашиот производ и сме подготвени да се обложиме со свои пари на него, на крајот на краиштата, тој веќе им помогна на над 9.670 луѓе во Македонијаи во светот!

Но, ВНИМАНИЕ! Бидејќи производот има увезено суровини и залихите сè уште се под влијание на неодамнешното зголемување на доларот, продажбата ќе се затвори на (инклузивна) година без прогноза за враќање.

Со кликнување на банерот подолу, гарантирате до 50% попуст.

Значи, сега е време да го обезбедите вашиот DiaCare Plus.

Не е утре, ниту следната недела...

Ако ја напуштите оваа страница или ви треба премногу долго за да дејствувате, веројатно никогаш повеќе нема да имате пристап до оваа понуда пред залихите да се вратат на нормално ниво.

За да нарачате „DiaCare Plus“ напишете го вашето име и телефонски број за контакт во полињата подолу и кликнете на копчето „Нарачај“

Special Offer

Специјална Цена: 1200 MKD 2400 MKD

Коментари:

Мариа пред 5 дена

Ви благодариме за вашата добрина! Сакав да купам DiaCare Plus на друго место, но ми рекоа дека е 10 пати поскап, па на крајот не го купив. Линк од интервјуво ми го даде еден познаник, го нарачав и многу брзо стигна. Почнав со третман и веќе ги гледам резултатите!

Петар пред 5 дена

Така е. Нема да трае долго само со метформин. Го земав 7 години, а состојбата ми се влоши уште повеќе. Кога почнав да го земам заедно со DiaCare Plus, разликата беше огромна. Шеќерните подеми и падови поминаа, сакам да пијам помалку и ја вратив сексуалната потенција. Како и да е, го препорачувам!

Николина пред 5 дена

Таа беше дијагностицирана за дијабетес, висок шеќер во крвта. Се чувствував како старица: долго време не можев да одам ниту да стојам, постојано бев жеден, лицето и нозете ми беа отечени. Имав 120 килограми за една година. Имајќи предвид дека сум висок, тоа беше прилично катастрофа! Дури и останав без здив и многу се потев качувајќи се на вториот кат. Пред еден месец го завршив циклусот на лекување со DiaCare Plus и полека почнувам да закрепнувам. Многу ми е полесно да одам, помалку ми отекуваат нозете и за 2 месеци ослабев 12 кг. Шеќерот во крвта е нормален. Полека се опоравувам.

Христијан 4 дена претходно

Ова е одличен начин да го намалите шеќерот. За еден месец шеќерот ми падна од 14 mmol/l на 7,9!

Марјан пред 4 дена

Ви благодарам, го нарачав. Ми се јави консултант и го прашав колку контејнери останале. Ми кажа дека останале повеќе од 15, но дека сега има се повеќе луѓе кои го нарачуваат и, се разбира, дека залихите наскоро ќе се потрошат.

Ристе пред 4 дена

Секоја болест за некои е мачење, а за други придобивка. Аптеките веќе одамна ги покажаа своите вистински намери: сè што сакаат се нашите пари и нашето здравје!

Стефан пред 4 дена

По употребата на DiaCare Plus, повеќе не сум предиспониран за дијабетес. Моите нивоа на шеќер паднаа на нормални граници и повеќе не се зголемуваат.

Ангела пред 4 дена

DiaCare Plus е РАСПРОДАДЕНО!!!!!!!!!!! Не можев да го нарачам. Ми рекоа дека можев да го порачам вчера, но денес го нема... Уморен сум од дијабетес. Не знам што да правам. Се надевав дека DiaCare Plus ќе ми помогне. Каде можам да го најдам??

Лилјана пред 4 дена

И јас не можев да го порачам. Што можам да направам??? Еден мој пријател ми кажа за DiaCare Plus. Беше презадоволна од тоа и сакав и јас да го порачам, но нема среќа.

Јулијана пред 3 дена

Здраво на сите! Имам 59 години. Порано имав 124 кг, но сега имам 80 и сум висока 168 см. Моето ниво на гликоза е помеѓу 18 и 12 (порано беше 29). Моментално е на 5.0. Користев DiaCare Plus три месеци. Се чувствувам многу добро со резултатите. Ниту еден лекар не ми помогна толку многу како овој производ.

Александар пред 3 дена

Ќе биде ли повторно на попуст? Кога? Сакам да го нарачам!!!

Ана пред 3 дена

DiaCare Plus е повторно на залиха! На нивната веб-страница се вели дека клиниката доделила уште 1000 контејнери за дијабетичари во Македонија! Лекарите велат дека тоа е најдоброто што можат да го направат.

Кристијан пред 3 дена

Ви благодарам, Само што го нарачав. Ми рекоа дека за 2 дена ќе се достави. Ќе почнам одма да ги конзумирам.

Томче пред 2 дена

Овој производ е одличен. Го користам една недела и веќе ги гледам позитивните промени. Го тестирам нивото на шеќер неколку пати на ден, а тие се зголемуваат многу помалку. Ако вака продолжи, мислам дека ќе се подобрам.

Петар пред 2 дена

Дијабетесот е ужасно подмолна болест. Го имам веќе 4 години. Вистината е дека имав само еден симптом, а тоа беше дека грлото ми се исуши. Затоа и не верувам баш во ампутации на нога и такви работи, но еднаш се онесвестив, имајте предвид. Ме однесоа во болница и направија тестови. Резултатите беа ужасни. Бубрезите биле во предканцерогена состојба, крвните садови биле уништени, а лекарите биле зачудени.

Ана Марија пред 2 дена

Мојот татко има дијабетес и не сака да пие таблети. Дали некој знае Dia Drops дали помагаат?

Кристина пред 2 дена

Се разбира дека ќе ви помогне! Во секој случај мора да се проба, плус DiaCare Plus е поефтин од метформин.

Даниела пред 2 дена

DiaCare Plus е добар производ. Нашата ќерка има дијабетес и има само 7 години. Не сакавме да и даваме хемикалии бидејќи е премногу мала. Разговаравме со многу ендокринолози и решивме да го избереме DiaCare Plus. Вистината е дека таа му помогна. Нејзиното ниво на шеќер речиси престана да расте.

Пацка пред 1 ден

Ви благодарам! Ја имав можноста да ги нарачам додека сеуште ги имаше на залиха!

Марта пред 1 ден

Ви благодарам за статијава, се надевам ќе им помогне на луѓето

Слободан пред 1 ден

Ви благодарам. Оставив барање.